10. ročník soutěže Mladí lidé v evropských zemí pokračuje

Po neplánované přestávce v souvislosti s onemocněním COVID-19 10. ročník soutěže Mladí lidé v evropských zemí (YPEF) „běží dál“. Na začátku roku 2020 proběhlo napříč Českou republikou 37 místních kol za zájmů více než 900 účastníků. Bohužel další místní kola byla kvůli nařízení vlády a vyhlášení nouzového stavu v souvislosti s epidemií koronaviru přerušena. V současnosti však některé místní kola pokračují a již proběhla i první kola regionální.

Ve dnech 21. – 22. 9. se uskutečnilo pražské regionální kolo na Fakultě lesnické a dřevařské ČZU v Praze. Vzhledem k aktuální nepříznivé epidemiologické situaci a s ohledem na opatření související s onemocněním COVID-19 byla celá soutěž uspořádána ve venkovních prostorách. Přes všechna opatření se zúčastnilo 9 družstev z mladší kategorie a 9 družstev ze starší kategorie. Vítězem mladší kategorie se stalo družstvo z Gymnázia Nad Alejí ve složení: Zuzana Kojecká, Christine Cianci a Vítězslava Šmídová. Ve starší kategorii se na prvním místě umístilo družstvo z Gymnázia Budějovická ve složení: Adama Vobruba, Matouš Blažek a Štěpán Vavřina.

Ve stejném termínu (v pondělí 21. 9. 2020) proběhlo další regionální kolo v lesním areálu výuky lesní pedagogiky na okraji Brna. Přesto, že účast soutěžních družstev byla z důvodu průběžných opatření souvisejících s COVID-19 o něco nižší než v předchozích letech, na průběhu soutěže to v žádném případě znát nebylo. Jednotlivé soutěžní disciplíny proběhly v obdobném rozsahu a kvalitě jako v předchozích ročnících. Nádherné počasí končícího léta ten den podtrhlo skvělou atmosféru napínavého soutěžního klání. V mladší kategorii se na prvním místě umístilo Gymnázium Brno-Řečkovice, na druhém místě Základní škola E. Beneše Lysice a na třetí bronzové pozici skončilo Gymnázium Chotěboř. Ve starší kategorii první příčku získalo Gymnázium Dačice, na druhém místě se umístila Střední odborná škola gastronomie a lesnictví Bzenec a na třetím místě skončilo opět Gymnázium Chotěboř.

Gratulujeme vítězům z regionálních kol a přejeme mnoho úspěchů v národním kole a zároveň děkujeme všem soutěžícím a jejich doprovodům za vytvoření příjemné atmosféry po celou dobu soutěže. Možnost přihlašování na další regionální kola (v Trutnově a Písku) naleznete na stránkách YPEF. Fotografie z proběhlých regionálních kol jsou ke shlédnutí v naší fotogalerii.