Nové poznatky ve výzkumu introdukovaných dřevin

V souvislosti s klimatickou změnou a současnými problémy LH ČR se jako jedna, byť minoritní, alternativa nabízí větší využití dřevin introdukovaných. Tento směr je akceptovaný ve stále větší míře i provozní sférou, nicméně chybí zkušenosti a poznatky o možnostech pěstování a využití řady z nich. Nejčastěji zastoupeným introdukovaným dřevinám již lesnický výzkum i praxe věnovaly jistou pozornost a je vcelku jasný koncept jejich začlenění do systému LH České republiky, u řady dalších je pak tento deficit výrazný. Stejně tak je aktuální prověřit další dřeviny, popřípadě jejich provenience v domácích podmínkách. Cílem semináře je shrnout jak starší poznatky o jejich pěstování, tak i nejnovější výsledky lesnického výzkumu, včetně pohledu lesnické legislativy. V rámci diskuze pak je možno formulovat i další požadavky, které bude větší zavádění dalších druhů introdukovaných dřevin klást na lesnictví, návazná zpracovatelská odvětví i celou společnost. Součástí odborného semináře bude i odpolední venkovní exkurze. 

Akce je akreditována v systému agroporadenství MZe. Účastníci obdrží osvědčení o účasti. Česká lesnická společnost je akreditovaná vzdělávací instituce u MV ČR pod číslem AK/l-4/2019.

Členové ČLS a studenti použijte slevový kód "CLS".

Na semináři budou prezentovány cíle a výsledky projektů NAZV: QK1910232 – Optimalizace dotačního titulu na zalesňování zemědělské půdy a QK22020045 – Potenciál geograficky nepůvodních druhů dřevin v lesním hospodářství ČR.

 

 Pořádáno za podpory

Ministerstva zemědělství a Fakulty lesnické a dřevařské České zemědělské univerzity v Praze

 

Stáhněte si 

Informace o akci

Datum zahájení akce 28.06.2022 9:00
Datum ukončení akce 28.06.2022 15:00
Kapacita sálu 50
Počet již přihlášených 25
Počet volných míst 25
Uzávěrka přihlášek 27.06.2022 12:00
Vložné 700,00
Místo konání
Kostelec nad Černými lesy
nám. Smiřických 742, 281 63 Kostelec nad Černými lesy, Česká republika
Kostelec nad Černými lesy
Již není možné přihlásit se na tuto akci.
700,00 25
Sdílej tuto akci

Jazykové verze webu

Nejbližší akce

Informace o plánovaných akcích se zde objeví v nejbližších dnech

Najdete nás na Facebooku

Copyright © 2023    Česká lesnická společnost   |   Webdesign ekART, Vsetín

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakace zakázáno