Management jelení zvěře včera, dnes a zítra

Jelen evropský je původním evropským druhem zvěře. Jeho populace v České republice prošla od roku 1995, kdy se konala poslední celostátní konference zaměřená na tento druh, velkými změnami. Od druhé poloviny 90. let dochází ke kontinuálnímu nárůstu početnosti jelení zvěře a k jejímu šíření do oblastí, kde se dříve nevyskytovala. Zvyšování stavů s různou intenzitou jsme svědky ve všech státech sousedících s Českou republikou bez ohledu na systém mysliveckého hospodaření. Tento fakt vyvolává otázky, jak dál s managementem jelení zvěře, zvláště v souvislosti s obnovou lesů po historicky největší kůrovcové kalamitě v Evropě. Pro rozhodování, jak dál, máme k dispozici výsledky výzkumů jelení zvěře, realizovaných v uplynulých desetiletích s pomocí moderní techniky. Ta nám pomáhá odhalovat i některé dosud skryté aspekty související s biologií jelení zvěře. Moderní technika umožňuje také zavádění nových metod lovu zvěře, které bývají častým tématem diskusí mezi myslivci coby jejími chovateli. Lze dnes ještě hovořit v souvislosti s jelení zvěří ve volných honitbách o chovu ve smyslu dodržování pravidel vedoucích k cílům proklamovaným v uplynulých desetiletích? 

Akce je akreditována v systému agroporadenství MZe. Účastníci obdrží osvědčení o účasti. Česká lesnická společnost je akreditovaná vzdělávací instituce u MV ČR pod číslem AK/l-13/2022.

Uspořádáno k příležitosti 100. výročí založení jednotné myslivecké organizace.

 

Pořádáno za podpory Ministerstva zemědělství, časopisu Svět myslivosti a JUROS, s. r. o. 

 

Ve spolupráci s
Výzkumným ústavem lesního hospodářství a myslivosti, v. v. i., Fakultou lesnickou a dřevařskou České zemědělské univerzity v Praze, Lesnickou a dřevařskou fakultou Mendelovy univerzity v Brně a Okresním myslivecký spolkem ČMMJ Ústí nad Labem 

 

Stáhněte si:

Informace o akci

Datum zahájení akce 15.06.2023 9:00
Datum ukončení akce 16.06.2023
Kapacita sálu 70
Počet již přihlášených 59
Počet volných míst 11
Uzávěrka přihlášek 13.06.2023 12:00
Vložné 1 900,00
Místo konání
Muzeum města Ústí nad Labem
Masarykova 1000
Muzeum města Ústí nad Labem
Již není možné přihlásit se na tuto akci.
1 900,00 11
Sdílej tuto akci

Jazykové verze webu

Najdete nás na Facebooku

Copyright © 2024    Česká lesnická společnost   |   Webdesign ekART, Vsetín

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakace zakázáno