Začíná 6. ročník mezinárodní soutěže YPEF 2015/2016

Praha: 26. 11. 2015. Po úspěšných pěti ročnících mezinárodní znalostní a praktické lesnické soutěže YPEF pro žáky a studenty základních a středních škol, ČLS vyhlašuje její šestý ročník. Přihlašovat se můžete na WWW stránkách www.ypef.cz.

Předseda ČLS ing. Pavel Draštík k vyhlášení nového ročníku řekl: „Těší nás zájem žáků, studentů a učitelů z desítek škol o rozvíjení znalostí v lesnické problematice. Každoročně zvyšující se účast a zaujetí mladých lidí ve všech kolech soutěže nás motivuje k další práci na tomto rozsáhlém projektu, jehož zdárný průběh zabezpečují desítky lidí z několika různých organizací. Pro minulý ročník jsme si dali za cíl účast kolem tisíce žáků a studentů. Pro nadcházející soutěžní klání chceme dosáhnout vyšší účast zhruba o 30 %. Vzhledem k tomu mapujeme celou ČR, abychom rozložením místních kol dosáhli co největšího pokrytí, a tím zvýšili dostupnost této soutěže pro více škol.“

Mladí lidé v evropských lesích, jak se soutěž v překladu oficiálně jmenuje, má čtyři kola. Začíná se v místních kolech, která se konají na vybraných lesních správách státních podniků Lesy České republiky a Vojenské lesy a statky ČR. Vítězové místních kol postupují do regionálního kola, kterých je celkem šest a pořádají se na středních lesnických školách v Hranicích, Písku, Trutnově a Žluticích a na FLD ČZU v Praze a LDF Mendelu v Brně. Vítězové z regionálního kola postupují do národního kola, které se uskuteční v Kostelci nad Černými lesy. Kromě věcných cen, které dostávají vítězové ve všech kolech je pro účastníky soutěže největší motivací účast na mezinárodním kole, kam postupuje absolutní vítěz národního kola. V minulých letech se tak studenti z ČR podívali do Estonska, Portugalska, Německa a Rumunska.

Místní kola proběhnou v lednu 2016, regionální kola pak v průběhu března 2016, národní kolo v červnu a mezinárodní kolo v září 2016. Podrobná pravidla soutěže a další informace jsou k dispozici na výše uvedených stránkách soutěže.

YPEF 2015/2016 je jako soutěž kategorie C zařazena v dokumentu „Vyhlášení soutěží a přehlídek ve školním roce 2015/2016“, který každoročně vydává MŠMT.

Více o organizátorech:
Národním koordinátorem mezinárodní soutěže YPEF v ČR je Česká lesnická společnost, z. s., nevládní nezisková stavovská lesnická organizace, která sdružuje téměř dva tisíce lesníků z celé ČR. Na organizaci jednotlivých kol se aktivně podílejí LČR, VLS ČR, LDF ČZU, FLD Mendelu, SLŠ Hranice, VOŠL a SLŠ B. Schwarzenberga Písek, ČLA Trutnov, SLŠ Žlutice, technickou pomoc zajišťuje ÚHÚL. Akademičtí pracovníci LDF ČZU garantují odbornou úroveň soutěže.
Finančně soutěž podporuje Ministerstvo zemědělství ČR.

Kontakt:
Ing. Marek Šuba
SLŠ Hranice
tel.: 737 966 077
www.ypef.cz

Jazykové verze webu

Aktuality

Nejbližší akce

Informace o plánovaných akcích se zde objeví v nejbližších dnech

Silvarium - lesnické zprávy

Najdete nás na Facebooku

Spolupracujeme

Image result for logo úhúl   Image result for lesnická škola logo 

                           PTL, s.r.o.

 

 

 

 

Copyright © 2022    Česká lesnická společnost   |   Webdesign ekART, Vsetín

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakace zakázáno